Aktywne filtry

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 387,00 zł

Wybierz działanie

Wybierz działanie

Wybierz zasilanie

Wybierz zasilanie

Wybierz kolor

Wybierz kolor

Marka

Marka

Wybierz zestaw

Wybierz zestaw

Kulki gejszy

Aktywne filtry

Aktywne filtry

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 387,00 zł

Wybierz działanie

Wybierz działanie

Wybierz zasilanie

Wybierz zasilanie

Wybierz kolor

Wybierz kolor

Marka

Marka

Wybierz zestaw

Wybierz zestaw

Kulki gejszy co to jest?

Kulki gejszy to zyskujący coraz większą popularność gadżet erotyczny dla kobiet. Zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o ćwiczeniach mięśni dna miednicy, które są znane również jako mięśnie Kegla. Najczęściej są wykonane z metalu, szkła lub tworzywa sztucznego, np. silikonu. Mają różne rozmiary i wagę, dlatego swój wybór warto dostosować do indywidualnych potrzeb i doświadczenia.

Czym są mięśnie Kegla?

Czym są mięśnie dna miednicy i co robią? To grupa mięśni, które podtrzymują narządy miednicy w tym pęcherz i macicę. Mięśnie te rozciągają się jak proca od kości ogonowej do kości łonowej i odgrywają ważną rolę w kontrolowaniu pęcherza, jelit oraz funkcji seksualnych. Dlatego to takie ważne, by były sprawne i zdrowe.

Kulki gejszy a kulki Kegla czy to to samo?

To częste pytanie, które zadają sobie kobiety zainteresowane tematem wzmocnienia mięśni dna miednicy. Odpowiedź jest prosta: tak, to to samo! W zależności od sklepu internetowego kulki Kegla można spotkać pod różnymi nazwami, m.in.: kulki waginalne, kulki miłości, kulki do pochwy, loveballs lub smartballs. Finalnie chodzi jednak o ten sam rodzaj produktu.

Ile kosztują kulki gejszy?

Cena kulek gejszy jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od marki, materiału, liczby kulek w zestawie lub dodatkowych funkcji, np. wibracji. W naszym sklepie internetowym ceny kulek Kegla rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Bogaty wybór sprawia, że każda kobieta znajdzie produkt dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak używać kulek gejszy? Instrukcja używania kulek Kegla

Używanie kulek gejszy polega na wprowadzeniu ich do pochwy i wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Po pierwsze należy dokładnie umyć ręce. Po drugie nałożyć lubrykant na bazie wody, aby ułatwić wkładanie. Po trzecie położyć się w wygodnej pozycji i delikatnie włożyć kulki do pochwy. Warto też sprawdzić, czy sznureczek przymocowany do kulek znajduje się na zewnątrz.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Gdy kulki do ćwiczenia Kegla znajdą się w środku, należy użyć mięśni dna miednicy, aby utrzymać je na miejscu. Czasami niezbędne jest lekkie skurczenie, aby zapobiec ich wypadnięciu - początkowo przez kilka minut, a gdy mięśnie staną się silniejsze, stopniowo zwiększyć czas i intensywność ćwiczeń. Jak wyciągnąć kulki gejszy z pochwy? Wystarczy rozluźnić mięśnie i delikatnie pociągnąć za sznurek.

Jak dobrać kulki gejszy?

Warto zacząć od lżejszych i większych kulek gejszy, by stopniowo przechodzić do cięższych i mniejszych (gdy mięśnie dna miednicy staną się silniejsze). Ważne jest też, aby używać kulek gejszy tylko zgodnie z instrukcją przygotowaną przez producenta. W przypadku chorób i schorzeń użycie kulek gejszy warto skonsultować z lekarzem. 

Kulki Kegla a zdrowie

Zastanawiasz się, dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla? Odpowiedź jest prosta: ze względów zdrowotnych. Ćwiczenia Kegla mogą poprawić kontrolowanie pęcherza i rozwiązać problem nietrzymania moczu. Najlepsze ćwiczenia mięśni dna miednicy to również sposób na większą satysfakcję z seksu. Poza tym kulki gejszy są wybierane przez kobiety po porodzie.

Kulki gejszy po porodzie

Kuleczki Kegla mogą być używane po porodzie w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy. Podczas ciąży i porodu mięśnie Kegla mogą ulec rozciągnięciu i osłabieniu, co czasami prowadzi do problemów, takich jak nietrzymanie moczu i zmniejszenie doznań seksualnych. Używanie kulek gejszy po porodzie może pomóc poprawić siłę dna miednicy, a w rezultacie zmniejszyć te problemy.

Kulki gejszy w ciąży

Nie zaleca się używania kulek gejszy ani żadnego innego rodzaju obciążników dopochwowych podczas ciąży. W tym wyjątkowym czasie mięśnie dna miednicy naturalnie rozciągają się i osłabiają, aby dostosować się do rosnącego dziecka. Dlatego ważne jest, aby unikać wszelkich czynności, które mogłyby dodatkowo nadwyrężyć lub osłabić te mięśnie.

Kulki gejszy kiedy efekty?

Efekty stosowania mogą się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak: siła mięśni dna miednicy, częstotliwość stosowania kulek Kegla oraz ich waga. Czasami poprawa jest zauważalna po kilku tygodniach od regularnego stosowania. Innym razem po kilku miesiącach. Zaleca się włączenie ćwiczeń Kegla do codziennej rutyny wraz z użyciem kulek Kegla, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Jakie kulki Kegla kupić?

Zastanawiasz się, jak dobrać kulki gejszy? Początkowo warto sprawdzić opis produktu - czy są to kulki gejszy dla początkujących, czy kulki gejszy dla zaawansowanych. Na rynku znajdują się również wibrujące kulki Kegla (zapewniają dodatkową stymulację) lub biofeedbackowe. Czym są kulki gejszy biofeedbackowe? To produkt wykonany z hipoalergicznych materiałów.

Kulki orgazmowe

Kulki gejszy mogą również wywoływać przyjemność seksualną. Ruch kulek w pochwie jest źródłem przyjemnych odczuć, a nawet intensywnych orgazmów. Zwłaszcza jeśli wybierze się wibrujące kulki Kegla, które posiadają kilka programów wibracji. To idealny wybór do zabaw solo lub jako urozmaicenie gry wstępnej. Wybrane modele posiadają pilot zdalnego sterowania, który pozwala oddać przyjemność w dłonie partnera.