Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 174,00 zł

Wybierz materiał

Wybierz materiał

Wybierz zasilanie

Wybierz zasilanie

Wybierz kolor

Wybierz kolor

Marka

Marka

Wybierz zestaw

Wybierz zestaw

Higiena analna

Aktywne filtry

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 174,00 zł

Wybierz materiał

Wybierz materiał

Wybierz zasilanie

Wybierz zasilanie

Wybierz kolor

Wybierz kolor

Marka

Marka

Wybierz zestaw

Wybierz zestaw

Higiena analna - jak przygotować się do seksu?

Seks analny wymaga właściwych przygotowań. Kilka prostych czynności zapewni bezpieczeństwo, a także komfort i przyjemność dla obojga partnerów. Koniecznością jest zadbanie o higienę, czyli wykonanie lewatywy. Świetną praktyką będą także zabawki analne, takie jak: kulki analne, korki analne czy sondy analne. Eksperymentowanie z gadżetami pozwoli lepiej poznać swoje ciało, spełnić wspólne potrzeby, a także ziścić najrozmaitsze fantazje. W naszym sklepie internetowym dostępny jest szeroki wybór tego typu zabawek.

Czy seks analny jest bezpieczny?

Jak każdy rodzaj aktywności seksualnej, anal może nieść za sobą pewne zagrożenia. Seks analny będzie bezpieczny, o ile zadbamy o odpowiednią higienę, właściwie się przygotujemy, a przede wszystkim zatroszczymy się o drugą osobę i otwarcie będziemy komunikować swoje potrzeby. Nie zapominajmy, że tego typu intymność wymaga cierpliwości. Zawsze wybieraj takie aktywności seksualne, które sprawiają Ci przyjemność, a także pamiętaj o komforcie i granicach swojego partnera lub partnerki.

Seks analny - jak się przygotować?

Kluczem jest otwarta komunikacja. Jeżeli jesteście już gotowi, znacie swoje granice, omówiliście Wasze wątpliwości i oczekiwania, higiena osobista przed seksem analnym to coś, o czym musicie pamiętać. Przed zbliżeniem, dla poczucia komfortu podczas stosunku, należy dokładnie się umyć. Jak umyć odbyt przed seksem analnym? Lewatywa w domu to doskonały sposób, żeby zadbać o higienę i czuć się jeszcze swobodniej. Anal może być dużo bardziej przyjemny, jeżeli mięśnie odbytu są odprężone. Subtelny masaż okolic odbytu czy pieszczoty, pomogą mięśniom się rozluźnić. Delikatna stymulacja palcem, językiem lub zabawką erotyczną będzie właściwym wstępem i pozwoli lepiej poznać swoje potrzeby, a także da czas ciału na przyzwyczajenie się do nowych doznań.

Jak zrobić lewatywę przed seksem analnym?

Lewatywa erotyczna polega na wlewaniu do odbytu płynu, najczęściej ciepłej wody lub soli fizjologicznej, w celu opróżnienia jelita z resztek kału. Możesz w tym celu użyć odpowiedniego sprzętu, takiego jak nakładka na wąż prysznicowy, gruszka analna, wlewnik lub dysza analna. Wykonanie lewatywy powinno odbyć się pod prysznicem lub w wannie. W samotności zachowasz prywatność i będziesz czuć się bardziej komfortowo. Uklęknij na czworakach lub połóż się na boku z nogami zgiętymi do klatki piersiowej. Niezależnie jaki sprzęt wybierzesz, sięgnij po lubrykant analny, najlepiej na bazie wody, co w bezpieczny sposób ułatwi wprowadzenie końcówki do odbytu. Płyn wprowadzaj powoli i ostrożnie - słuchaj swojego ciała. Jeżeli będziesz odczuwać silny ból, bądź dyskomfort podczas lewatywy, przerwij proces. Po wprowadzeniu pozostań w pozycji kilka minut. Po tym czasie możesz udać się do toalety, żeby opróżnić jelita.

Gruszka do lewatywy - co to jest?

Irygator doodbytniczy, nazywany potocznie gruszką analną, jest niczym innym jak małą, elastyczną pompką, używaną do oczyszczenia jelit lub przygotowania do seksu analnego. Urządzenia te mają najczęściej kształt gruszki. Zakończone są podłużną końcówką albo wlewem i najczęściej wykonane są lateksu lub silikonu. Mogą różnić się w zależności od przeznaczenia albo producenta.

Gruszka analna - jak używać?

Jeżeli planujesz zrobić lewatywę, najlepszym sposobem będzie użycie gruszki analnej. Wybierz urządzenie wykonane z bezpiecznego dla ciała materiału, np. z gumy. Produkty analne dostępne są w naszym sklepie. Zarówno tradycyjna lewatywa w domowych warunkach, jak i ta wykonana za pomocą małego, elastycznego balonika, ma na celu oczyszczenie jelit. Gruszkę napełnij ciepłą wodą, dobierz odpowiednią pozycję i delikatnie wsuń końcówkę do odbytu. W celu łatwiejszej aplikacji wykorzystaj lubrykant do seksu. Powoli naciskając balonik, wprowadź płyn do odbytu i chwilę poczekaj - niech podziała na jelita i wypełni swoje zadanie. Po tym czasie udaj się do toalety i pozwól swoim jelitom się wypróżnić. Zabieg możesz powtórzyć. 

Czy lewatywa jest bezpieczna?

Jeżeli zachowasz ostrożność podczas robienia lewatywy, nic Ci nie grozi. Natomiast bezpieczeństwo tego zabiegu zależy od kilku czynników. Używaj tylko czystych produktów, dezynfekuj i dbaj o ich sterylność. Warto też zatroszczyć się o higienę rąk. Lewatywa przed seksem powinna opierać się tylko na czystych płynach, takich jak woda, sól fizjologiczna, czy inne płyny zalecane przez lekarza lub farmaceutę. Płyn wstrzykuj delikatnie i ostrożnie - żeby uniknąć urazów i dyskomfortu. Jeżeli coś będzie Cię niepokoić podczas tego zabiegu, zawsze warto skonsultować to z lekarzem.

Higiena po seksie analnym

Higiena osobista jest bardzo istotna i dotyczy to nie tylko przygotowań do seksu analnego. Po każdym stosunku powinniśmy zadbać o to, żeby utrzymać zdrowe ciało i zapobiec infekcjom. Po kontakcie analnym ważne jest, żeby uniknąć przenoszenia bakterii. Pamiętaj, żeby zawsze myć ręce i zadbać o czystość ciała. Okolice odbytu umyj delikatnie - wykorzystaj ciepłą wodę lub kosmetyki analne. Lewatywa po seksie to coś, co również możesz rozważyć. Unikaj mocnego pocierania i nie używaj szorstkiego ręcznika. Warto też zmienić bieliznę. Podczas zabawy analnej zalecane jest używanie prezerwatyw, żeby zapobiec przenoszeniu się chorób. Zawsze zdejmuj ją ostrożnie - tak, żeby nie rozlać jej zawartości.